Банка ДСК предупреди всички с карти за 29 юни
Голяма банка разгласи, че ще има проблем с плащанията с карти на 29 юни. От 00:00 ч. до 8 ч.в рамките на планувано възобновяване на картовата система на Банка ДСК, ще бъдат наложени краткотрайни ограничавания върху някои картови услуги.
Рано сутринта в неделя всички картови услуги ще бъдат краткотрайно недостъпни. Ще бъдат наранени тегленето и заплащането с карта (физическа и цифрова от Банка ДСК) в страната и чужбина. Няма да може да се употребяват банкомати и ПОС терминали на банката. Няма да е налично и заплащането с цифрови портфейли с карти на Банка ДСК (Apple Pay, Гугъл Pay и др.). Засегнати са и онлайн покупките с карта. Няма да е допустимо също блокирането и ръководството на карти, издадени от Банка ДСК през цифровите канали.
Проблемът ще засегне всички самостоятелни и бизнес клиенти, които употребяват карти на ДСК, както и търговците, употребяващи ПОС терминали на банката.
Пълно възобновяване на услугите се чака до 8 ч. в неделя.




